PN-PT08:00-20:00SO08:00-14:00ZADZWOŃ DO NAS+48 535 154 731

Blog

Tus-1-1080x645-1.jpg
15/maj/2023

TUS to zajęcia o charakterze warsztatowym, które wspierają nabywanie umiejętności społecznych poprzez modelowanie, odgrywanie ról oraz generalizację nabytych umiejętności. Po uzupełnieniu wiedzy teoretycznej jest przewidziany czas na praktykę, czyli przećwiczenie na sobie nawzajem nabytej wiedzy.

 

Jak trenować umiejętności społeczne?

Uczestnicy zwykle podzieleni są na mniejsze grupy, które wykonują ćwiczenia pod okiem psychologa/trenera. Głównym ich zadaniem jest obserwacja swoich zachowań i innych, wyciąganie wniosków i ewentualne ich skorygowanie.

Ile trwa trening umiejętności społecznych?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 75 min. każde zajęcia. Trwają cyklicznie 4-5 msc.

Czy TUS to zajęcia terapeutyczne?

Zajęcia TUS to forma wspierania kompetencji społecznych dzieci z różnymi trudnościami, która może stanowić samodzielną formę nauki jak również może być wsparciem dla pracy z terapeutą środowiskowym, psychologiem czy psychoterapeutą.

Co daje kurs TUS?

Nabycie kompetencji społecznych wspiera rozwój młodego człowieka, przygotowuje to do pełnienia różnych ról społecznych w przyszłości, np. roli dziecka, ucznia, małżonka, pracownika. Buduje poczucie własnej wartości i sprawczości.

Czy TUS pomaga?

TUS pomaga nabyć umiejętności społecznych w bezpiecznych warunkach, gdzie każdy z uczestników dopiero się ich uczy, tak, aby w przyszłości przenieść wiedzę teoretyczną na grunt praktyczny. Pomaga dzieciom w każdym wieku w wypracowaniu strategii radzenia sobie z codziennymi sytuacjami oraz nazywania, rozumienia i regulowania emocji.

Kto prowadzi Trening Umiejętności społecznych?

Trening umiejętności społecznych prowadzą psycholodzy, którzy dodatkowo celem uzupełnienia wiedzy odbyli szkolenia z prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych.

 

Kiedy odbywają się zapisy?

Prowadzimy ciągły nabór chętnych. W momencie uzbierania optymalnej ilości osób, otwieramy kolejną grupę.


Projekt-bez-tytulu-32.jpg
28/lip/2021

Co zrobić, kiedy dziecko przeżywa trudne sytuacje w sposób nadmiarowy, nieadekwatny do warunków i otoczenia w jakim się znajduje. Młody człowiek zamartwia się lub odczuwa paraliżujący lęk, który nie pozwala mu prawidłowo się rozwijać (np. nie odzywa się do nauczyciela lub nie potrafi powiedzieć „poproszę” lub „dziękuję” do sprzedawcy w sklepie). Czasem tworzy też we własnej głowie katastroficzne scenariusze (np. przy zbliżającej się burzy obawia się huraganu wyolbrzymiając to zjawisko). Jeśli poziom lęku jest tak wysoki, że uniemożliwia dziecku prawidłowe funkcjonowanie przestaje on pełnić rolę adaptacyjną, ponieważ zaburza jego rozwój i negatywnie wpływa na zachowanie i samopoczucie.


cigarette-addiction-tobacco-nicotine-smoke-unhealthy-danger-bad-narcotic-habit-white-filter-health-risk-cancer-illness-quit-stop-toxic-drug-lifestyle-concept-pack-hand-1200x800.jpg
28/maj/2021

Uzależnienie nie jest chorobą jednostki, a całego systemu rodzinnego, polega na zaburzonym rozumieniu rzeczywistości oraz własnej osoby, poprzez używanie tzw. mechanizmów uzależnienia, dlatego też pracuje z osobami uzależnionymi w koncepcji behawioralno-poznawczej z elementami terapii systemowej. W rodzinie dotkniętej chorobą uzależnienia diagnozuje zwykle szereg innych zaburzeń współistniejących, takich jak: współuzależnienie w przypadku rodziców i partnerów osób uzależnionych oraz syndrom DDA w przypadku dzieci wychowujących się w rodzinach dotkniętych problemem uzależnienia.


Copyright by KAAR-MED 2021. All rights reserved.