PN-PT08:00-20:00SO08:00-14:00ZADZWOŃ DO NAS+48 535 154 731

Usługi

Poradnictwo rodzinne


Poradnictwo rodzinne ma na celu poprawę, jakości życia i funkcjonowania rodziny, na co dzień. Czasem jest formą wsparcia dla małżeństwa.

Pomoc rodzinie w pokonywaniu trudności życia codziennego uwarunkowanych problemami o charakterze społeczno-ekonomicznym oraz indywidualnymi w obszarze zdrowia fizycznego i psychicznego, to nadrzędny cel poradnictwa rodzinnego. Jest ono, bowiem pomaganiem, rozumianym, jako proces realizowanym w relacji międzyludzkiej.

Opieka nad dzieckiem wymagającym, nastolatek w domu, dziecko nadpobudliwe, samotny rodzic ale też jak wytłumaczyć dziecku stratę, jak kształtować zdrowe relacje w rodzinie, jak podzielić się obowiązkami żeby każdy w rodzinie był doceniony i czuł się jej częścią, jak rozmawiać żeby nas słyszano, wychowanie czy karanie, konsekwencja czy represja… te i inne pytania, na które czasem tak trudno nam odpowiedzieć, poczucie winy rodzica, który musi być „doskonały”, jak budować autorytet i czy on w ogóle jest potrzebny. Jak często zastanawiamy się nad takimi pytaniami? Jeżeli potrzebujecie wsparcia, rady, kontaktu z innymi rodzicami w okolicy mającymi podobne trudności. To właśnie Was zapraszamy. Pomożemy też w sytuacji straty dziecka, depresji poporodowej.

Wynikiem działań poradniczych ma być wywołanie zmiany w dotychczasowym zachowaniu i osobowości wspomaganego. W kontekście rodziny poradnictwo rodzinne ma być wsparciem i pomocą w jej trudnej aktualnie sytuacji życiowej, ma doprowadzić do pozytywnego rozwiązania aktualnego problemu, a tym samym przywrócić rodzinną homeostazę.


Nasi terapeuciKatarzyna KawińskaMarta Piotrowska


Copyright by KAAR-MED 2021. All rights reserved.