PN-PT08:00-20:00SO08:00-14:00ZADZWOŃ DO NAS+48 535 154 731

Terapia seksuologiczna


Częstą przyczyną problemów doświadczanych w sferze seksualnej tkwi w naszej psychice m.in. w sposobie doświadczania własnej seksualności, negatywnych emocjach towarzyszących zbliżeniu z drugą osobą lub w postawach względem seksualności wyniesionych z domu. Częstym źródłem niektórych trudności jest też przyzwyczajenie do konkretnego rodzaju bodźca czy zwykłe poleganie na masturbacji. W niektórych przypadkach problemy natury seksuologicznej mają swe źródła w zaburzeniach lękowych lub depresyjnych, nierzadko trudności seksualne są tylko “objawem” innych problemów. Dlatego też w radzeniu sobie z nimi psycholog seksuolog lub psychoterapeuta bywają niezwykle pomocni.Seksuolog dla kogo ?


Psycholog specjalizujący się w obszarze seksuologii człowieka, posiadający właściwe przygotowanie seksuologiczne, jest kompetentny by pracować z osobą, która doświadcza trudności w tym obszarze poprzez oddziaływania psychologiczne, posiadanych potrzeb w tym obszarze lub które mają trudność by nawiązać kontakt i porozumieć się w tej sprawie z partnerem lub partnerką. Na przykład nie wiedzą jak opowiedzieć bliskiej osobie o swoim potrzebach, czy nie potrafią porozmawiać o tym, co sprawia im przyjemność, a co wręcz przeciwnie – jest źródłem niechęci czy bólu. Z kolei osoby nieheteroseksualne, transseksualne lub transgenderyczne, mogą skorzystać ze wsparcia psychologa w radzeniu sobie ze specyficznymi trudnościami, wynikającymi z posiadanej tożsamości seksualnej.Wskazania do konsultacji


 1. zaburzenia erekcji

 2. przedwczesny lub opóźniony wytrysk

 3. hiperseksualność / nadmierny popęd seksualny

 4. seksoholizm

 5. anorgazmia / zaburzenia orgazmu 

 6. obniżone libido

 7. awersja do seksu i czynności o charakterze seksualnym

 8. dyskomfort podczas współżycia

 9. pochwica / uniemożliwienie penetracji przez mimowolny skurcz mięśni wejścia do pochwy

 10. niesatysfakcjonujące współżycie, które negatywnie rzutuje na związek

 11. kwestie dotyczące orientacji seksualnej i tożsamości płciowej – problemy z zaakceptowaniem siebie lub niemożność określenia tych aspektów swojej tożsamości.


Copyright by KAAR-MED 2021. All rights reserved.